O NAS

 

Historia

Nasze przedsiębiorstwo powstało w 1874 roku, jako spółka komandytowa Rhein & Co. – odlewnia żelaza w Zawodziu. Założycielem była berlińska spółka budowy maszyn o tej samej nazwie. Początkowo ograniczała się do kuźni, w której wyrabiano wózki kopalniane i osie, produkowano również narzędzia i maszyny rolnicze.

 

 

Obie wojny światowe spowodowały, że produkcję przestawiono na potrzeby zmilitaryzowanej gospodarki Rzeszy. Po II wojnie światowej spółka  „Ferrum” została znacjonalizowana i weszła w skład resortu hutnictwa. Na przełomie lat 60. i 70. przeprowadziliśmy modernizację, w ramach której unowocześniono ciąg produkcji rur w technologii wzdłużnie spawanej. Zaczęliśmy się specjalizować w produkcji rur spawanych, naczyń ciśnieniowych oraz różnego rodzaju konstrukcji spawanych.

 

Lata 90. to przekształcenie naszego przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową spółkę akcyjną skarbu państwa i wdrażanie programu restrukturyzacji. Jego celem była modernizacja technologii wytwarzania. Dotychczas stosowana nie należała do energooszczędnych czy przyjaznych ludziom i środowisku.

 

Efektem tych zmian stały się wyroby spełniające wymagania światowych norm oraz uzyskanie przez nas certyfikatu zintegrowanego systemu zarządzania jakością i środowiskiem wg. norm EN ISO 9001:2000 oraz EN ISO 14001:2004.

 

W 1996 roku Komisja Papierów Wartościowych dopuściła akcje serii „A” naszej spółki do obrotu publicznego oraz zezwoliła na sprzedaż akcji serii „B”. Pierwsze notowania akcji odbyło się w czerwcu 1997 roku. W 2003 roku zarząd giełdy dopuścił do obrotu akcje serii „C”, a w 2005 serii „D”. Jesteśmy jedyną polską firmą z przemysłu hutniczego notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2004 roku zaczęliśmy odnotowywać zyski.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie naszej firmy w grudniu 2004 roku dokonało zmiany nazwy zakładu z Huty Ferrum S.A. na „FERRUM” S.A.

KONTAKT

FERRUM S.A.

ul. Porcelanowa 11
40-246 Katowice, Polska

tel.: +48 32 730 47 99
fax: +48 32 730 46 77

email: ferrum@ferrum.com.pl


MAPA


FERRUM S.A. Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & RealizacjaStrony internetowe Katowice